Władysław Szlengel

młodszy kolega mistrza Juliana

Data: 27 czerwca 2016; godz. 17.30

Miejsce: Wolskie Centrum Kultury; ul. Działdowska 6

Pozarządowych obchodów 100. rocznicy włączenia Woli w granice administracyjne m. st. Warszawy ciąg dalszy. Już 27 czerwca br. serdecznie zapraszamy mieszkańców Dzielnicy Wola i nie tylko, na drugi otwarty wykład z cyklu „Historia Woli słowem zapisana”. Przybliżając Państwu sylwetki najwybitniejszych osobistości związanych z naszą Dzielnicą, tym razem opowiemy o mniej znanym wolskim poecie, autorze tekstów kabaretowych i dziennikarzu - Władysławie Szlengelu. Tajemnice życia i twórczości poety getta odsłonią przed Państwem przewodnicy PTTK, zrzeszeni w Sekcji Miłośników Warszawy i Mazowsza.

Udział w projekcie jest bezpłatny i otwarty na wszystkich zainteresowanych.

Projekt „Historia Woli słowem zapisana. Cykl prelekcji o osobistościach i rodzinach wolskich” jest dofinansowany ze środków Dzielnicy Wola m. st. Warszawy.